Saklı Bahçe Emin Ustadan Merhaba

Saklı Bahçe Emin Ustadan Merhaba

Bütün Türkiye sıcaklardan kavrulurken, Artvin’de akşamları esen rüzgâr ve çöken serinlikle adeta cenneti yaşayan Artvinliler bunun tadını çıkarıyorlar.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı ve işletmesini Ayhan-Cengiz Aydın kardeşlerin yaptığı “SAKLI BAHÇE EMİN USTA dinlenme ve mesire yeri Ramazan’da hizmet vermeye başladı. İftarlarını açık alanda Baraj ve Artvin Manzarası eşliğinde açan Artvin Halkı böyle bir yerin açılmasından dolayı hem işletmecilerini, hem de böyle bir yeri kazandıran DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

SAKLI BAHÇE ÇOK GÜZEL TASARALNMIŞ ÇEŞİTLİ BÖLÜMLERDEN OLUŞUYOR

Saklı Bahçe Emin Usta dinlenme tesisleri birçok bölümden oluşuyor. Çocuk parkı, Kamelyalar, restoran ve özel dizayn edilmiş bahçesiyle yolu Artvin- Şavşat- Ardanuç, Ardahan Kars’a düşenlerinde kolayca uğrayabilecekleri yolun hemen yanında olmasıyla birçok avantajı içinde barındırıyor.

 2014’TE KAYBETTİĞİMİZ BABAMIZIN ADINI VERDİK

Tesisin işletmeciliğini yapan Ayhan Ve Cengiz Aydın kardeşler, yaptıkları açıklamada, böyle bir yerin Artvin’e artı bir değer katacağına inandıkları için  işletmesine talip olduklarını belirterek,,” Saklı Bahçe Emin Usta Dinlenme tesislerini DSİ 26. Bölge Müdürlüğünden ihale ile işletmek amacıyla aldık. Bazı eksiklikleri vardı. Onları tamamlamak için çalışmalar yaptık. Ancak Ramazan ayı içinde açarak hizmete başladık. Biliyorsunuz. Bizim mesleğimiz baba mesleği olan döner esnaflığı.   Babamızı 2014 yılının Ocak ayında kaybettik. Onun için işletmemize “SAKLI BAHÇE EMİN USTA” adını verdik.

Burada özellikle ızgara tarzı et ürünleriyle hem Artvin halkına hem de buradan geçen insanlara hizmet vereceğiz. Toplu yemeklerde arzu edilirse döner de yapacağız. Biliyorsunuz döner sürekli  kesilmeli ve  en erken zaman içinde bitirilmeli. Ancak yörede, yaylalarda yetişmiş, organik olarak beslenmiş hayvanların etinden yapacağımız ızgara çeşitleriyle Artvin ‘in lezzetini sunacağız.

 Burası Artvin lezzetine lezzet katacak muhteşem bir vizyon yani görünüm sunuyor. Özellikle akşamları hem Deriner Barajı’nın ışıkları hem de gökyüzünden yıldızların Genya ve Kafkasör eteklerine inerek Artvin’le sohbet etmesi gibi bir tablo eşliğinde yenen ızgara ve et çeşitleri unutulmaz bir tat  ve anı yaşayacaksınız.

 Burada Artvin’de özellikle hizmet sektöründe çok büyük tecrübeye sahip, DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’nde yıllarca şef Garsonluk yapmış, Uğur kardeşimiz Saklı bahçe Emin usta’nın da şefi olarak Artvin halkına hizmet etmeye devam edecek.  Onun çevresi ve müşteriye karşı olan sıcaklığı güleryüzü Artvin’in de vizyonuna olumlu yönde etki edecek. Bu işlerde ekip olmak, ekip ruhuyla çalışmak en temel kuraldır. Bunu sağladığınızda başarı kendiliğinden gelecektir.

YOLUN GİRİŞİNE “SAKLI BAHÇE EMİN USTA” TABELASI ASACAĞIZ

Açılış yapmadan hizmet vermeye başladığımız için birçok kişi burasını tam olarak bilmiyor. Biz yolun hemen yanına büyük bir tabela asarak önüne SAKLI BAHÇE EMİN USTA’ya hoş geldiniz, arka yüzüne de güle güle yazacağımız bir tabela asacağız. Saklı Bahçe Emin usta, DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’nün hemen altında. Salkımlı’nın (Tolgum)köye doğru giden yol ayrımının hemen altında.  Neden saklı bahçe dedik. Eğer durup yoldan aşağıya bakmazsanız bu güzel mekânı göremiyorsunuz. Çocuklarınız için çok güzel bir çocuk parkı yapılmış, onlar burada gönüllerinde eğleniyor. Bu yüzden saklı bahçe Artvin’in gerçekten özel dinlenme, sohbet etme ve stres atma mekanı olacak.

 BU KADAR YOĞUN BİR İLGİYLE KARŞILAŞMAKTAN MUTLULUK DUYDUK

Saklı Bahçe Emin Usta Dinlenme tesislerine Çok yoğun bir ilgi oluştu. Açık söyleyelim, bu kadar ilgiyi beklemiyorduk. İftar saatlerinde gerçekten çok yoğunuz. Elimizden geldiği kadarı ile yetiştirmeye çalışıyoruz. İşin daha başındayız, aksaklığımız eksikliğimiz olabilir. Bunları değerli müşterilerimizden bizzat alacağız. Fikirlerini soracağız. Çünkü burası bizim değil, burada birkaç saat hoş bir zaman geçirecek olan saygı değer müşterilerimize aittir. Bizim görevimiz en iyi şekilde hizmetimizi yapıp, Artvin kültür ve turizmine de bir anlamda  katkı sunmaktır. Bize yoğun ilgi gösterip hayırlı olsun diyen tüm Artvin Halkı’na en içten teşekkürlerimizi sunuyor,  Saklı Bahçe Emin Usta’ya herkesi dav et ediyoruz. Doğa ve manzara eşliğinde dostlarınızla misafirlerinizle ömrünüzde anacağınız güzel vakitler için sizlerin hizmetinde olacağız.”

 İFTAR SAATLERİNDE İMECE RUHUYLA ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZA DA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ramazan ayı boyunca büyük bir özveriyle çalışan Saklı Bahçe Emin Usta çalışanlarına da teşekkürü ihmal etmeyen Aydın kardeşler; “ Ramazan ayı boyunca İftarda bizimle birlikte çalışan ve bize yardım eden, adeta imece usulü herkesin ter döktüğü, en güzel şekilde hizmet etmek için yürekten çalışan emek veren arkadaşlarımızla da çok teşekkür ediyoruz.  Arzu ederiz ki, burası birçok kişiye de istihdam sunsun. Onlar da burada, kendi yaşadıkları yerde  iş yapsın. Nasıl emek kutsaldır, kazanmak ve hakkıyla paylaşmak da bir o kadar kutsal ve çok değerlidir. İfadelerini kullandılar.

Haberin linki için:http://www.artvinpost.com/haber/guncel_1/-sakli-bahce-emin-suta%E2%80%99dan-merhaba/3518.html

11 Ağustos 2016, Perşembe

Haberler Kategorileri

Son Eklenen Haberler

Saklı Bahçe Emin Ustadan Merhaba
11 Ağustos 2016, Perşembe
Saklı Bahçe
Saklı Bahçe
DSİ 26. bölge Müdürlüğü altı.salkımlı (TOLGOM) köyü girişi.
Telefon : 0 (534) 898 00 45